Emlékharang 2020.04.19. 11 óra

Emlékharang Dely Gyula_Fésüs Ferenc 2020_04_19

Emlékharang

  1. 04. 19. 11.00 órakor.

Dely Gyula 14 éve elhunyt tiszteletbeli presbiter testvérünk emlékére szólnak a Ceglédi Református Nagytemplom harangjai április 19-én, vasárnap, 11.00 órakor. Kántor-tanítóként végzett Nagykőrösön, majd mezőgazdásznak tanult tovább.  A Törökben János Szakközépiskolában tanított nyugdíjazásáig.

2006 áprilisában 83 éves korában hunyt el. A Nagytemplomi gyülekezet rendszeres látogatója volt, 1983-tól 1999-ig. 16 éven keresztül presbitere. Évekig minden vasárnap vitte a sárga Trabantjával Garasné Erzsikenénit, Fábiánnét, Józsáné Irénke nénit az istentiszteletre. Több mint két cikluson keresztül volt gyülekezetünk presbitere. A Sztárai Református énekkarnak 23 évig oszlopos tagja volt.

Isten vigasztalja a gyászoló családot és a gyülekezet emlékező közösségét!

 

Id. Fésűs Ferenc tiszteletbeli gondnok, presbiter testvérünk, mindhárom ceglédi református egyházközség hűséges szolgálója 2020. január 1-én adta át lelkét Teremtő Ura kezébe. Temetése január 14-én 14 órakor volt a Református Öregtemetőben.

Az ő emlékére szintén április 19-én, vasárnap 11 órakor szólnak a Ceglédi Református Nagytemplom harangjai.

Egyházának hűséges, áldoztakész szolgálója, városának köztiszteletben álló közéleti embere, országának, hazájának és népének önfeláldozó polgára volt.

Isten adjon vigasztalást a családnak, a gyülekezet testvéri közösségének.